Média

Košili pro politika či kluka z ulice šijeme stejně, říká podnikatelka

IDNES, 24. 3. 2019

Zatímco textilní podniky v okolí zanikaly, její firma ve Vimperku vydržela a dál šila košile. Téměř třicetileté výročí na trhu může slavit i díky urputnosti zakladatelky Věry Vávrové. Ta si teď dává nový cíl – přivést mladé lidi k oboru.

Číst dále

 

Továrna VAVI

červen 2017, Mjölk

Naše kancelář je vlastně taková malá rodinná firma. Filosofie ateliéru je jednoduchá. Děláme pouze věci, které jsou pro nás zajímavé a o kterých víme, že nás budou bavit. Peníze jsou samozřejmě potřeba, ale jsou za klientem a zadáním až třetím faktorem při výběru zakázky. Všechny projekty, které děláme, jsou pro nás referenční a tak pokud zakázku přijmeme, něco to pro nás znamená. Vše, co děláme, se snažíme dělat co nejlépe, jak to jde a jak to umíme. Proto je skvělé potkávat klienty, kteří mají na svojí práci stejný pohled a chtějí budovat něco víc, než jen firmu, která generuje co nejvíce peněz.

Číst dále

Plavecký bazén vs. továrna na košile VAVI

Prostor města, 25. 7. 2017

Nedávno byly představeny dvě studie – jedna na veřejnou městskou stavbu, která bude financována z veřejného rozpočtu, a druhá, kde je investorem soukromá osoba. Jak obstojí tyto dvě budoucí stavby v kontextu Vimperka, ale i ČR?

Číst dál

Přechodu na e-shop se nebojíme, říká k zavření prodejen živnostnice roku

IDNES, 14. 7. 18

Rodinná firma Vavi z Vimperka, která šije košile pro politiky, sportovce, celebrity či velké firmy, se rozhodla zavřít kamenné prodejny. Své zboží bude nabízet primárně přes internet. Nejdřív skončí obchod v Českých Budějovicích, následovat bude ten v Praze.

Číst dále

 

Šití je lepší než vaření

ZŠ VIMPERK, 28. 5. 2018

14. května jsme měli ve VAVI první workshop pro žákyně ZŠ Smetabova. Šlo o to, aby se seznámily se základy šití a to jak v ruce, tak na stroji.

Číst dále

Věra Vávrová opět zabodovala

PRACHATICKÝ DENÍK, 20. 12. 2017

Vimperk – Skvělou zprávou pro vimperské podnikání je, že Věra Vávrová, zakladatelka a majitelka textilní firmy VAVI šijící mimo jiné i luxusní košile, které nosí řada českých osobností, obsadila v celostátní soutěži “ Česká spořitelna – Živnostník roku 2017″ krásné třetí místo.

Číst dále

Udržuje tradici textilní výroby ve Vimperku. Teď se Věra Vávrová stala Živnostnicí roku

ČESKÝ ROZHLAS, 6. 11. 2017

Věra Vávrová vyráběla košile už v národním podniku Šumavan. V roce 1990 založila s manželem rodinnou firmu VAVI. Zkratku můžete snadno rozluštit jako Vávrovi – Vimperk.Vyrábí pánské košile a dámské halenky. V podnikání se jim daří, o čemž svědčí také ocenění Živnostník roku Jihočeského kraje.

Číst dále

Vimperská firma šije košile skoro 30 let, uspěla v Živnostníkovi roku

IDNES, 17. 10. 2017

V okolí Vimperka bývalo několik závodů, které se věnovaly textilní výrobě. To už je dnes minulostí. Rodinná firma Vavi ale vydržela a od roku 1990 šije košile pro významné osobnosti i velké společnosti. Věra Vávrová, která stála u jejího založení, nedávno získala ocenění pro jihočeského Živnostníka roku.

Číst dále

Věra Vávrová: Titul je oceněním práce všech

PRACHATICKÝ DENÍK, 12. 10. 2017

Vimperk – Živnostnicí Jihočeského kraje pro letošní rok se stala Věra Vávrová z Vimperka. Sedmadvacet let stojí v čele firmy VAVI, která se zabývá šitím košilí.

Číst dále

Šijeme košile a halenky pod vlastní značkou VAVI

FIRMA ROKU, 9. 10. 2017

O tom, jak se dostala k textilní výrobě, jak se jí daří proti konkurenci čínských výrobků i o tom, co dnes letí, jsme se bavili s vítěznou živnostnicí Jihočeského kraje.

Číst dále

Konference: Nástupnictví v rodinných firmách

FIRMA ROKU, 12. 11. 2014

Věra Vávrová založila VAVI v březnu 1990. Před tím pracovala ve státním podniku Šumavan Vimperk jako vedoucí odboru kontroly jakosti. Na tuto pozici se vypracovala úplně od začátku.

Číst dále

Košile značky Vavi z Vimperka nosí Václav Klaus i manažeři ze skupiny J&T

IHNED, 14. 9. 2014

Zapomeňte na košile, na nichž svítí logo hráče póla či bílo-červený obdélníček Tommyho Hilfigera. Řada českých manažerů i diplomatů, včetně exprezidenta Klause, nosí košile značky VAVI. Ryze českou firmu založila dámská krejčová Věra Vávrová v roce 1990 ve Vimperku.

Číst dále

Věra Vávrová: Oblékali jsme Václava Klause i K. H. Máchu

IHNED, 8. 9. 2014

Výrobce košil VAVI odolal čínské expanzi. Dnes je elitou v oboru. Firmě Věry Vávrové pomohla orientace na profesní oblečení. Se svými košilemi se prosadili do šatníků českých manažerů a diplomatů. Jejich obchůdek v pražských Dejvicích ale dobře zná i manželka bývalého prezidenta Livia Klausová.

Číst dále

VAVI – rodinná firma.

ŠUMAVSKÉ NOVINY, 12. 12. 2013

Vimperská firma s třiadvacetiletou tradicí. Zaměstnává 23 občanů z Vimperka a okolí, dodává košile do celé České republiky a v listopadu tohoto roku byla oceněna v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2013, kde získala krásné třetí místo. Její název vznikl z počátečních písmen jména rodiny a města ve kterém podnikají. Představuji vám rodinu Vávrových z Vimperka.

Číst dále

Začínala v jedné místnosti, teď šije košile pro prezidenta Klause

IDNES, 31. 5. 2011

Prezident Václav Klaus, špičkoví čeští lyžaři, manažeři nebo i letušky ČSA. Ti všichni oblékají košile se značkou VAVI, které vyrábí rodinná firma Vávrových z Vimperka na Prachaticku. Podnik si přitom manželé založili prakticky v obýváku a dnes po 21 letech už zaměstnávají téměř třicet lidí.

Číst dále

Jak VAVI porazila čínskou konkurenci vlastní sítí obchodů s košilemi

EURO, 2. 11. 2010

Příběh začíná v obývacím pokoji jednoho rodinného domku ve Vimperku na začátku 90. let. Tam se ředitelka státního podniku Šumavan Věra Vávrová rozhodla, že v čele fabriky končí a začne podnikat na vlastní triko. Tedy spíše na vlastní košili. Tento druh oděvu se totiž brzy stane jejím hlavním obchodním artiklem.

Číst dále