Učíme děti šít

Kurzy šití pro žáky ZŠ Smetanova

Pořádáme worshopy a exurze pro děti ze základních škol. Ale u toho nekončíme. VAVI vybavila na ZŠ Smetanova šicí dílnu a Věra Vávrová tam odborně vede předmět šití. Žákyně už ušily nejrůznější věci. Kromě srdíček Valentýnu a zástěr na fotkách, vytvořily i maňásky, povlaky na polštářky nebo roušky.

V květnu 2018 začala mezi firmou VAVI a ZŠ Smetanova úzká spolupráce za účelem propagace textilního a oděvního průmyslu v našem městě a kraji, kde má dlouhodobou tradici.
Naše firma vybavila na ZŠ Smetanova šicí dílnu a od roku 2019 v ní realizuje za podpory Jihočeského kraje a Jihočeského vědeckotechnického parku projekt Smart akcelerátor.
V rámci výuky se žačky ze Smetanky seznamují se základy šití a zároveň si samy navrhují, co a jak budou vyrábět. V rámci finanční gramotnosti si děvčata také kalkulují a vypočítávají ceny výrobků. Dnes probíhá výuka šití 2x týdně v sedmých a osmých třídách. Pod vedením paní učitelky Kateřiny Zlochové, Jany Doležalové a Věry Vávrové z VAVI už děvčata ušila zvířátka, polštáře, obaly na knížky a další výrobky.

Za rok udělaly žákyně velké pokroky. Jak je vidět na fotkách, děvčata ze 7. a z 8. třídy ušila jako vánoční dárek pro maminky, babičky a třeba i pro sebe zástěry. Letošní rok jsme začaly šitím srdíček na Valentýna. Pro koho budou, je prý tajemstvím.
Na fotkách ze 7. třídy: Věra, Adéla, Aneta, Terka, Sára, Kristýna, Nela, Mirka
Na fotkách z 8. třídy: Vanes, Kateřina, Aneta, Barča, Věrča, Pája, Simča, Silva, Lucka (2 slečny na fotce chybí)